آتش سوزی نمایشگاه مبلمان در بزرگراه شهید ستاری


به گزارش شفاف، سیدجلال ملکی وی در همین رابطه گفت: ساعت ۱۸:۴۱ ظهر امروز حادثه آتش سوزی در یک ساختمان اداری تجاری سه طبقه به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانی به همراه تجهیزات و امکانات آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند. در مسیر جنوب – شمال است.بزرگراه شهید ستاری، نرسیده به جاده خلیل آبادی.

وی با بیان اینکه به دلیل ترافیک عصرگاهی ستاد فرماندهی آتش نشانی سه ایستگاه از سه مسیر مختلف را به محل حادثه اعزام کرد، گفت: محل حادثه ساختمانی سه طبقه بوده که در طبقه همکف آن شعبه بانک بوده و در در طبقات بالا نمایشگاه مبلمان نیز وجود داشت. آتش از نمای این ساختمان در طبقه دوم شروع و به طبقات بالایی سرایت کرد. متأسفانه متریال نمای این ساختمان کامپوزیت است و همین امر باعث سرایت شعله های آتش به سرعت به نمای ساختمان شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اینکه با حضور به موقع آتش نشانان از سرایت آتش به سایر نقاط ساختمان جلوگیری شد، گفت: خوشبختانه بر اساس گزارش های دریافتی، آتش سوزی خسارتی در پی نداشته است. شعبه بانک در مورد نمایشگاه مبلمان خسارت عمده ای دیده نشد و فقط شعله های آتش به قسمت های کوچک نمایشگاه سرایت کرده بود و پنجره های طبقه دوم را ذوب کرده بود که بلافاصله کنترل شد و سرایت نکرد.

ملکی با بیان اینکه علل وقوع این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام می شود، گفت: هم اکنون مراحل نهایی عملیات و شناسایی توسط آتش نشانان در حال انجام است. این حادثه مجروح یا فوتی نداشته است.

وی درباره دود ناشی از این آتش سوزی نیز گفت: مواد مرکب به گونه ای است که هنگام آتش سوزی دود زیادی از آن خارج می شود. قرار گرفتن این ساختمان در بزرگراه پرتردد ستاری نیز به گونه ای بود که حساسیت ها را نسبت به این آتش سوزی افزایش داد اما خوشبختانه این آتش سوزی به سرعت مهار و اطفا شد.

همچنین مجتبی خالدی نماینده سازمان اورژانس کشور وی همچنین گفت: در پی گزارش آتش سوزی در نمایشگاه مبلمان در محدوده بزرگراه ستاری، دو دستگاه آمبولانس به مرکز اورژانس ۱۱۵ اعزام شد و نیروهای اورژانس تا پایان آتش سوزی در محل خواهند ماند. عملیات اطفاء